Οργισμένοι, αλλά και αποφασισμένοι να μην κάνουν βήμα πίσω από τα δίκαια αιτήματά τους, οι εργαζόμενοι στον αποτεφρωτήρα νοσοκομειακών αποβλήτων στη χωματερή των Ανω Λιοσίων συμπληρώνουν σήμερα την ένατη συνεχόμενη μέρα απεργίας. Με βάση την τελευταία τους απόφαση, η νέα απεργιακή κινητοποίηση ολοκληρώνεται αύριο Σάββατο. Σήμερα το πρωί ωστόσο, η εργοδοσία τούς σέρνει στα δικαστήρια επιχειρώντας να ποινικοποιήσει τον αγώνα τους και να βγάλει την απεργία παράνομη και καταχρηστική. Οι ομόφωνες απεργιακές αποφάσεις και η καθολική συμμετοχή στην κινητοποίηση αποτελούν το ισχυρότερο όπλο των εργαζόμενων, που συνεχίζουν να παλεύουν και να διεκδικούν την ικανοποίηση όλου του πλαισίου αιτημάτων που...