Για μια φορά ακόμη η ΝΕΤ δε μας τα είπε καθόλου καλά. Η προσπάθεια ν' αποφύγει να πει την αλήθεια σε εκπομπές ιστορικού περιεχομένου την εκθέτει, όχι μόνο σαν αναξιόπιστη, αλλά και σαν όργανο αντιιστορισμού και παραπληροφόρησης. Και αυτό δε γίνεται τυχαία. Εκπομπές της ΝΕΤ έχουν ενταχθεί στην οργανωμένη σταυροφορία που εκφράζεται με την έκδοση βιβλίων (Αρης, Πλουμπίδης, "Αρχεία", "Παράνομοι"), με διαλέξεις, συμπόσια, συνεντεύξεις και κύρια με δημοσιεύματα άρθρων και σχολίων που έχουν ΕΝΑ και μοναδικό σκοπό, τη μείωση του κύρους του ΚΚΕ. Συγκεκριμένα: Στις 9 - 1 - 98 μεταδόθηκε απ' τη ΝΕΤ η εκπομπή με τίτλο "Ελένη Σκούρα, πρώτη Ελληνίδα Βουλευτής". Ξεκαθαρίζουμε δε απ' την αρχή, ότι κανείς...