Στο Μουσείο Μπενάκη από χτες μέχρι τις 19 του Μάρτη παρουσιάζεται μια έκθεση, με τίτλο «Αϊ - Στράτης, Φωτογραφικά Ιχνη (1940-1970)», την οποία αξίζει να τη δει όλος ο κόσμος, ιδίως ο κόσμος της Αριστεράς και η νεολαία, έχοντας όμως κατά νου ότι: Κάθε άλλο παρά τυχαίο είναι το γεγονός ότι η έκθεση πραγματοποιείται παραμονές των εκλογών. Οργανωτής της, εξάλλου, όπως και εκδότης του ομότιτλου λευκώματος (εκδόθηκε το Νοέμβρη του 1999 αλλά χτες παρουσιάστηκε) είναι το υπουργείο Αιγαίου. Ψηφοθηρικά αξιοποιούμενη από την κυβέρνηση, η έκθεση εγκαινιάστηκε χτες το βράδυ παρουσία των υπουργών Αιγαίου, Στ. Μπένου, και Πολιτισμού, Ελ. Παπαζώη. Ο επισκέπτης της έκθεσης, όπως και ο αναγνώστης του...