Ξεχωριστό κάλεσμα στη νέα βάρδια της εργατικής τάξης, στους νέους ανθρώπους, να απεργήσουν στις 13 του Δεκέμβρη και να συμμετέχουν μαζικά στις ταξικές απεργιακές συγκεντρώσεις σε όλη τη χώρα, με κεντρική αυτή της Αθήνας, στις 11 π.μ. στην πλατεία Εθνικής Αντίστασης, απευθύνει με ανακοίνωσή της η Γραμματεία Νέων του ΠΑΜΕ. Δίνοντας τη μάχη της απεργίας, η Γραμματεία θα εξορμήσει σήμερα στις 10 π.μ. στα διαγνωστικά κέντρα «Διάγνωση» και στις 5 το απόγευμα στο πολυκατάστημα «Attika» με την Επιτροπή Νέων Εμποροϋπαλλήλων. Επίσης, την Παρασκευή θα πραγματοποιήσει εξόρμηση στις 9 π.μ. στη «Melon». «Την κατάσταση που ζούμε και τα ζόρια που τραβάμε τα ξέρουμε. Είναι ξεκάθαρο ότι το κεφάλαιο και η...