Τρίτη 12 Ιούνη 2007
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ

ICON

Ο Ολυμπιακός νίκησε 76 - 72 τον Παναθηναϊκό μετά από συναρπαστικό αγώνα στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας και ισοφάρισε σε 1 - 1 νίκες τη σειρά των τελικών των πλέι οφ της Α1. Οι ερυθρόλευκοι που κατάφεραν να επιστρέψουν από το -12 είχαν μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αρβιντας Ματσιγιάουσκας, με 21 πόντους, 8 κερδισμένα φάουλ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα. Παρά τον πρόσφατο τραυματισμό του, ο Αλεξ Ακερ σημείωσε 19 πόντους με 2 τρίποντα, ενώ ο Παναγιώτης Βασιλόπουλος σημείωσε τους 12 από τους 16 πόντους του στο πρώτο ημίχρονο, αλλά και τους 4 τελευταίους πόντους του Ολυμπιακού στον αγώνα. Με 8 ριμπάουντ και μεγάλη προσφορά στην άμυνα ο Γιάννης Μπουρούσης υπήρξε καθοριστικός. Ο Παναθηναϊκός διατηρούσε το...
337 λέξεις, σελ.: 29
Το γεγονός ότι ο Λούης Τσάτουμας βρίσκεται αυτή την περίοδο σε εξαιρετική φόρμα δεν αποδείχτηκε μόνο με το 8.66 μ. που σημείωσε πριν από λίγες μέρες στην ιδιαίτερη πατρίδα του, στα «Παπαφλέσσεια». Ο...