Ο Αρης ήταν αυτός που ξεχώρισε χτες από πλευράς εντυπώσεων για τις ελληνικές ομάδας στο Κύπελλο ΟΥΕΦΑ, αφού αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 με την Μπόλτον στην Αγγλία, κάτι που αποτελεί σημαντική επιτυχία. Μάλιστα οι «κίτρινοι» προηγήθηκαν με τον Κάλβο στο 43' για να ισοφαριστούν στις καθυστερήσεις του αγώνα χάρη σε γκολ του Στ. Γιαννακόπουλου. Μάλλον δεν της πάει η Ευρώπη φέτος της ΑΕΚ, αφού σε ένα ακόμα διεθνές παιχνίδι, αυτή τη φορά κόντρα στη Φιορεντίνα στο ΟΑΚΑ, προβλημάτισε με την απόδοσή της. Αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 με την εξίσου μέτρια ιταλική ομάδα. Ενα τραγικό λάθος του Μορέτο σε σουτ του Οσβάλντο στο 23' και ένα αυτογκόλ του Μπαλζαρέτι (μετά από σέντρα του Σέζαρ) διαμόρφωσαν το...