Την «ελίτ» της διεθνούς βιομηχανίας τουρισμού υποδέχτηκε ο υπουργός Πολιτισμού, Μ. Λιάπης, στη χθεσινή επίσκεψή τους στο νέο Μουσείο Ακρόπολης, δίνοντας και πάλι τα «διαπιστευτήρια» της κυβέρνησης στο μεγάλο κεφάλαιο. Το γιατί χρειαζόταν ένας υπουργός να υποδεχτεί συμμετέχοντες σε επιχειρηματικό συνέδριο είναι ρητορικό, ιδίως μετά την πρόσφατη υποδοχή που έκανε ο πρωθυπουργός στην «Microsoft»... Στην προκειμένη περίπτωση, ο Μ. Λιάπης υποδέχτηκε τους τουριστικούς πράκτορες του ταξιδιωτικού κολοσσού «Virtuoso», που πραγματοποιεί συνέδριο σε πολυτελές ξενοδοχείο της Αθήνας. Ο υπουργός «πλάσαρε», ουσιαστικά, στους τουριστικούς πράκτορες την πολιτιστική κληρονομιά μας, λέγοντας, μεταξύ άλλων...