Ο Σύλλογος Γονέων - Κηδεμόνων Παιδικών Σταθμών Αθήνας και το Στέκι Εργαζομένων και Νεολαίας Πατησίων - Κυψέλης καλούν στην παιδική θεατρική παράσταση «Μαύρη Πεταλούδα», που βασίζεται στο ομώνυμο παραμύθι της Ερης Ρίτσου και θα παρουσιαστεί από τη θεατρική ομάδα του ΠΑΜΕ, την Κυριακή 20 Γενάρη στις 11 π.μ. στο Συνδικάτο Οικοδόμων (Βερανζέρου 1, πλατεία Κάνιγγος).
Θα ακολουθήσει η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του Συλλόγου Γονέων.