Σε Γενική Συνέλευση καλεί σήμερα Παρασκευή στις 10 π.μ., στον κινηματογράφο «Ιλιον», το Σωματείο Εργαζομένων της ΛΑΡΚΟ τους εργαζόμενους της επιχείρησης, για τις εξελίξεις γύρω από την επιχειρησιακή Συλλογική Σύμβαση και την ανάγκη λήψης απόφασης για κινητοποιήσεις. Οπως σημειώνει το Σωματείο, η διοίκηση της ΛΑΡΚΟ αθέτησε τις δεσμεύσεις που είχε αναλάβει ότι θα υπογράψει αυτά που είχαν συμφωνηθεί στις διαπραγματεύσεις. Σε ανακοίνωσή του, τονίζει πως «αποδεικνύεται ότι η διοίκηση έπαιζε παιχνίδι με τη Συλλογική Σύμβαση Εργασίας και την κατάργηση του σκλαβοπάζαρου των εργολαβιών», ενώ ταυτόχρονα εκφράζει την ανησυχία του για τα σχέδια ιδιωτικοποίησης της επιχείρησης.