Ποικίλες εκδηλώσεις και συσκέψεις προγραμματίζουν οι Οργανώσεις της ΚΝΕ σε διάφορες περιοχές αυτές τις μέρες.
Συγκεκριμένα:
-- Οι Τομεακές Οργανώσεις Λάρισας της ΚΝΕ και η ΚΟΒ Εκπαιδευτικών διοργανώνουν ιστορικό περίπατο με αφορμή τα 75 χρόνια από την απελευθέρωση της πόλης, με σύνθημα «Το χώμα που πατάς λευτέρωσαν με αγώνα ΕΑΜ - ΕΠΟΝ - ΕΛΑΣ». Ο περίπατος θα ξεκινήσει στις 11 π.μ., από τους έξι δρόμους.
-- Η Τομεακή Οργάνωση Εργατικού Θεσσαλονίκης διοργανώνει εκδήλωση με θέμα: «#THINK_OUTSIDE_THE_BOX: Αντεπίθεση για μια κοινωνία χωρίς εκμετάλλευση, το σοσιαλισμό», στις 6 μ.μ. στην ΕΔΟΘ (Προξένου Κορομηλά 51), με ομιλητή τον Φρίξο Μπρούζγο, μέλος του ΚΣ της ΚΝΕ.
-- Οι Μαθητικές Οργανώσεις Βέροιας, στις 6 μ.μ., παίζουν το παιχνίδι «Ακου τι είπαν», στο δημαρχείο της Βέροιας.
-- Οι Μαθητικές Οργανώσεις Κατερίνης, στις 6 μ.μ., διοργανώνουν σύσκεψη με θέμα «Τι σχολείο έχουμε ανάγκη σήμερα;», στην καφετέρια «Λίντο», με ομιλήτρια την Αρχοντία Παπαγεωργίου, Γραμματέα της Τομεακής Οργάνωσης Πιερίας της ΚΝΕ.