Τετάρτη 29 Γενάρη 2020
Σελίδα 21
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΣΤΑ ΜΜΕ
Πάλεψε για τη νίκη μέχρι τέλους αλλά δεν τα κατάφερε...

Με καλή εμφάνιση, παρά τις απουσίες, αλλά χωρίς να καταφέρει τελικά να φτάσει στη νίκη, συνέχισε τους αγώνες της στο Πρωτάθλημα Μπάσκετ Εργαζομένων στα ΜΜΕ η ομάδα του «Ριζοσπάστη», χάνοντας στις λεπτομέρειες από το BWM με 48-53.

Τα «σφυροδρέπανα» μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, κλείνοντας μάλιστα το α' ημίχρονο με ένα μικρό προβάδισμα 4 πόντων (29-25). Ενα μεγάλο «νεκρό» διάστημα ωστόσο στο 3ο δεκάλεπτο, στο επιθετικό κομμάτι, επέτρεψε στην αντίπαλη ομάδα να αντιστρέψει την κατάσταση και να περάσει μπροστά, ενώ ένας τραυματισμός (Σταμούλης) νωρίς στην 4η περίοδο δυσκόλεψε ακόμα περισσότερο την κατάσταση. Παρ' όλα αυτά, η ομάδα του «Ριζοσπάστη» δεν παράτησε το ματς, με μαχητικότητα και επιμονή κρατήθηκε μέχρι τις τελευταίες φάσεις μέσα στη διεκδίκησή του, ωστόσο η ανατροπή δεν ήρθε.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 15-14, 29-25, 35-39, 48-53

Η σύνθεση του «Ριζοσπάστη» (προπονητής Π. Μπουγιούρης): Ρεμπάπης 2, Μύρτου 4, Ελταχήρ 4, Γκιόκας 25, Σταμούλης 9, Χαμαλίδης 2, Λογαράς, Τάτσης 2.

• Στις υπόλοιπες προχτεσινές αναμετρήσεις σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: «ΣΚΑΪ» - «ΑΝΤ1» 39-38, «Πρώτο Θέμα» - DPG 55-63, «Star» - SDNA 53-61, «Αθήνα 9,84» - «Nova» 49-44.