Χωρίς το κλασικό ντέρμπι αλλά με τη διεξαγωγή αρκετών σημαντικών αναμετρήσεων, πραγματοποιείται σήμερα και αύριο το κυρίως... πιάτο της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 ανδρών. Από τα παιχνίδια που ξεχωρίζουν είναι αυτό μεταξύ του Πανελληνίου και της Ορεστιάδας, σήμερα, στο κλειστό της Κυψέλης (18.00). Στόχος των «ακριτών» είναι να πάρουν τη νίκη προκειμένου να πλησιάσουν στις κορυφαίες θέσεις, κάτι που ωστόσο αναμένεται να είναι δύσκολο αφού η ομάδα του Γιάννη Λάιου, παρουσιάζεται στην έδρα της, εξαιρετικά δυνατή. Οι υπόλοιπες αναμετρήσεις της 12ης αγωνιστικής είναι: Σήμερα: Αρης - Ολυμπιάδα (18.30), ΑΕ Νίκαιας - Ηρακλής (18.00), Ρέθυμνο - Ολυμπιακός (18.00), αύριο: ΠΑΟΚ - Ιωνικός ΝΦ(18.00, ΑΛΦΑ «ΣΠΟΡΤ 2»).