Τετάρτη 10 Νοέμβρη 2021
Σελίδα 25
Ψάχνει την ανατροπή ο Ολυμπιακός

Με στόχο την ανατροπή της εις βάρος του κατάστασης όπως διαμορφώθηκε από το πρώτο ματς, ο Ολυμπιακός υποδέχεται σήμερα στο κλειστό του Ρέντη τη βουλγαρική Χεμπάρ Παζαρτζίκ (19.00 - Cosmote Sport 9) στον επαναληπτικό αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων για τον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League. Η ήττα των «ερυθρολεύκων» με 3-1 στο πρώτο ματς, στη Βουλγαρία, τους φέρνει με την πλάτη στον τοίχο όσον αφορά την πρόκριση, καθώς καλούνται να φτάσουν σε «καθαρή» νίκη (με 3-0 ή 3-1 σετ) προκειμένου να στείλουν το ματς στο «χρυσό» σετ και να διεκδικήσουν την απόλυτη ανατροπή και την πρόκριση. Στον Ολυμπιακό ψάχνουν την επιστροφή στις επιτυχίες μετά από δύο άσχημα αποτελέσματα, αφού την ήττα στη Βουλγαρία την προηγούμενη βδομάδα διαδέχτηκε εκείνη από τον ΠΑΟΚ (3-1) για τον 1ο γύρο του Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς». Ενόψει της κρίσιμης αναμέτρησης με την Παζαρτζίκ υπάρχει αισιοδοξία ότι η ομάδα θα βγάλει αντίδραση και θα πετύχει τον στόχο της πρόκρισης.

Challenge Cup: Ανεβασμένος στο ντεμπούτο του ο ΠΑΟΚ

Με τον αέρα της νίκης επί του Ολυμπιακού στο Λιγκ Καπ, ο ΠΑΟΚ κάνει σήμερα το ευρωπαϊκό ντεμπούτο του για τη νέα σεζόν, αντιμετωπίζοντας στη Δανία τη Μίντλεφαρτ (20.30) για τα προκριματικά του Challenge Cup. Ανεβασμένοι ψυχολογικά, οι Θεσσαλονικείς θέλουν να επιβεβαιώσουν τον ρόλο του φαβορί του ζευγαριού και να απλοποιήσουν τα πράγματα ενόψει της ρεβάνς στην Πυλαία.