Η Ομοσπονδία Γυναικών Ελλάδας οργανώνει συζήτηση με υγειονομικούς και Σωματεία Εργαζομένων σε νοσοκομεία της Αττικής σήμερα στις 6 μ.μ., στα γραφεία της (Βερανζέρου 1, πλατεία Κάνιγγος, 4ος όροφος). Δίνοντας συνέχεια στην προσπάθεια να συντονίσει τον αγωνιστικό βηματισμό της με σωματεία, η ΟΓΕ θέτει στο προσκήνιο τη διεκδίκηση αιτημάτων για τις γυναίκες υγειονομικούς και τις εργαζόμενες στα νοσοκομεία.