Με μαζική συμμετοχή φοιτητών και εργαζομένων στον χώρο πραγματοποιήθηκε χτες η εκδήλωση της Τομεακής Επιτροπής Πανεπιστημίου Πατρών του ΚΚΕ και της αντίστοιχης Οργάνωσης Περιοχής της ΚΝΕ με θέμα «Για το πανεπιστήμιο των σύγχρονων αναγκών και δυνατοτήτων μας» και ομιλητή τον Νίκο Σοφιανό, μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ. Το αμφιθέατρο της Εστίας αποδείχθηκε μικρο, αφού με τη μαζική τους παρουσία φοιτητές και εργαζόμενοι ανέδειξαν το έντονο ενδιαφέρον για τις θέσεις του ΚΚΕ, τόσο για την Τριτοβάθμια Εκπαίδευση όσο και για τις τελευταίες εξελίξεις. Την εκδήλωση άνοιξε ο Γραμματέας της ΤΕ Πανεπιστημίου Πατρών, Γιάννης Τεφάνης. Στην ομιλία του ο Ν. Σοφιανός παρουσίασε τη θέση του ΚΚΕ για το...