Μαζί με την ΚΝΕ, στις Νηές Μαγνησίας, στις 7 - 10 Ιούλη θα πραγματοποιηθεί και η παιδική κατασκήνωση των φίλων του «κόκκινου Αερόστατου».
Το πλούσιο πρόγραμμα της παιδικής κατασκήνωσης θα περιλαμβάνει και φέτος πολλές δραστηριότητες: Επισκέψεις στην πόλη του Βόλου, μπάνιο και παιχνίδια στη θάλασσα, τουρνουά και άλλα αθλήματα, κυνήγι κρυμμένου θησαυρού και escape room, καλλιτεχνική παράσταση, πάρτι, διαγωνισμό τραγουδιού, ξεκούραση στις μεγάλες σκηνές.