Μια όμορφη εκδήλωση αλληλεγγύης στον Παλαιστινιακό λαό με θέμα «Μια ζωγραφιά, ένα ποίημα, ένα τραγούδι για τα παιδιά της Παλαιστίνης - Οχι στον πόλεμο, ναι στην ελευθερία των λαών - Ειρήνη για όλα τα παιδιά του κόσμου» θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 11 Φεβρουαρίου στη Ζάκυνθο, παρουσία και του πρέσβη της Παλαιστινιακής Αρχής στην Ελλάδα Yussef Dorkhom.
Πρόκειται για την «κορύφωση» της πρωτοβουλίας που έλαβαν η Ενωση Γονέων του νησιού, από κοινού με την ΕΛΜΕ Ζακύνθου, τον Σύλλογο Δασκάλων και Νηπιαγωγών και την Επιτροπή Ειρήνης. Οι εργασίες θα παρουσιαστούν στο Πνευματικό Κέντρο (κεντρική αίθουσα και φουαγιέ) και στην πλατεία Σολωμού, μέσα σε ένα συνολικό πρόγραμμα πολύμορφων δραστηριοτήτων με έναρξη στις 10.30 π.μ.