«Με ποιου κόμματος την οικονομικοκοινωνική πολιτική ταιριάζει περισσότερο η πολιτική του ΣΕΒ;», ήταν ένα από τα ερωτήματα δημοσκόπησης του ΣΕΒ! Περίπου το 38% των ερωτηθέντων απάντησε «η ΝΔ» και το περίπου 33% απάντησε το «ΠΑΣΟΚ»! Ετσι, για να μη λένε οι κυβερνώντες ότι διαφέρει η πολιτική τους από αυτή του ΣΕΒ και της ΝΔ, νομίζοντας ότι τα καταφέρνουν να ξεγελάσουν τον ελληνικό λαό! Τους έχουν πάρει χαμπάρι....