«Εικαστικές διαδρομές ΙΙ» είναι ο τίτλος της έκθεσης ζωγραφικής του αρχιτέκτονα Πέτρου Κορωναίου, που φιλοξενείται στην Πινακοθήκη «Ψυχάρη 36» (Κυπριάδου). Οπως σημειώνει η Ντόρα Ηλιοπούλου - Ρογκάν «στις νεκρές φύσεις και στα φανταστικά τοπία που έχει αποκρυπτογραφήσει ο καλλιτέχνης, ξεχωρίζει η πρωτότυπη οπτική γωνία της σύνθεσης και η πνοή με την οποία προβάλλει το εκάστοτε θέμα του». Η έκθεση θα διαρκέσει έως τις 30 του Νοέμβρη.