Ενα από τα πιο πετυχημένα κωμικά δίδυμα της Αγγλίας, αυτή την εποχή, έρχονται στο «Coronet» από σήμερα Παρασκευή μέχρι 29 του Φλεβάρη, για να μας χαρίσουν άφθονο γέλιο. Η παράστασή τους πάνω απ' όλα είναι διασκέδαση για όλη την οικογένεια. Οι Men In coats παρουσιάζουν μια παράσταση που περιέχει μιμητική, στοιχεία φαρσοκωμωδίας που χρησιμοποιούν οι κλόουν, αλλά και διάφορα είδη από εκφραστικές τέχνες.
Η παράσταση ξεκινά με δύο πράσινα μπουφάν - παλτό που συνεχίζουν σε δυο παράξενες κουκούλες, οι οποίες κρύβουν σχεδόν όλο το πρόσωπο (από αυτά πήρε και το όνομα η παράσταση). Μέσα σε αυτά τα μπουφάν κρύβονται δύο πολύ αστείοι τύποι, που έχουν τη δύναμη να σας κάνουν να γελάσετε χωρίς να ανοίξουν το στόμα τους. Χρησιμοποιούν εφέ, μαγικά κόλπα και διάσημα soundtracks για να ετοιμάσουν τις σκηνές της παράστασης. Ποιος είναι ο κόσμος τους; Ο Τσάρλι Τσάπλιν, ο ΕΤ ο εξωγήινος, οι Επικίνδυνες αποστολές, τα ακροβατικά, οι πάπιες, το φούσκωμα μπαλονιών, τα κουκούτσια πορτοκαλιού, ο Ρόκυ... και το γέλιο.