Σήμερα ολοκληρώνεται η 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 χάντμπολ ανδρών με το... κυρίως πιάτο των αγώνων. Αναλυτικά το πρόγραμμα: (Μενιδίου 17.30) Σχ. Ξυνή - Αρχέλαος, (Κιλκίς 18.00) Κιλκίς - Φίλιππος Β., (Βέροιας 18.00) ΓΕΒ - ΒΑΟ, (Βριλησσίων 19.00) Βριλήσσια - Φοίβος, (Βριλησσίων 20.30) Ιωνικός ΝΦ - Αθηναϊκός. Στο παιχνίδι που... άνοιξε την αυλαία της αγωνιστικής, ο Πανελλήνιος επικράτησε του Δούκα με 17-15 και πέρασε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.