Στις 22 Οκτώβρη συμπληρώθηκαν 11 χρόνια από το θάνατο του αγωνιστή
ΧΡΗΣΤΟΥ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ. Γεννήθηκε το 1920 στην Κωνσταντινούπολη. Το 1941 εντάχθηκε στον ΕΛΑΣ και πολέμησε ενάντια στους καταχτητές. Τον Ιούνη του 1946 πέρασε στο ΔΣΕ. Ηταν Πολιτικός Επίτροπος. Με την υποχώρηση του ΔΣΕ πέρασε στην Αλβανία και στη συνέχεια στην Τσεχοσλοβακία. Πέθανε το 1993 στη Γερμανία πιστός στα κομμουνιστικά ιδανικά. Στη μνήμη του ο γιος του Δημήτρης, η νύφη του Ρεγγίνα, και τα εγγόνια του Χρήστος και Γιάννης, προσφέρουν 250 ευρώ, μέσω ΚΟ Βάδης - Βυτερμβέργης του ΚΚΕ, για την Οικονομική Εξόρμηση.