Στο Εκθεσιακό Κέντρο Δήμου Περιστερίου (Δωδεκανήσου και Αγ. Βασιλείου) φιλοξενείται το «1ο Διαδημοτικό Φεστιβάλ Τεχνών Δυτικής Αθήνας». Περιλαμβάνει την «4η Διαδημοτική Εκθεση Εικαστικών Τεχνών», τη «2η Εκθεση Παιδικής Τέχνης και Εικαστικών Εργαστηρίων Δυτικής Αθήνας», την «1η Μουσική Συνάντηση Δημοτικών Ωδείων και Χορωδιών». Αύριο θα απονεμηθούν τα βραβεία του «3ου Λογοτεχνικού Διαγωνισμού Ποίησης - Διηγήματος» και θα προβληθούν οι ταινίες του «Μαθητικού Διαγωνισμού Ταινιών μικρού μήκους».