Συγκέντρωση ενάντια στην ιδιωτικοποίηση του τομέα Πρόνοιας και των Παιδικών Σταθμών και για τη διεκδίκηση δημοτικών παιδικών σταθμών, δωρεάν με κρατική επιχορήγηση και κατάργηση των τροφείων, οργανώνει η Συντονιστική Επιτροπή Σωματείων, Επιτροπών Αγώνα, Συνδικαλιστών και Εργαζομένων στους ΟΤΑ Αττικής. Η συγκέντρωση θα γίνει μεθαύριο Τρίτη, στον πεζόδρομο της Κοραή, στις 6.30 το απόγευμα. Επίσης, η Συντονιστική καλεί τους εργαζόμενους να δηλώσουν μαζικό «παρών» στο Πανελλαδικό Συλλαλητήριο του ΠΑΜΕ, στις 12 του Νοέμβρη.