Κυκλοφόρησε το 4ο τεύχος του περιοδικού «Τεχνοπαίγνιον», που εκδίδει ο ζωγράφος - χαράκτης Γιάννης Στεφανάκις. Είναι το πρώτο από τα δύο αφιερωμένα στη «Σιωπή» τεύχη. Ομως, μετά το δεύτερο τεύχος («Σιωπή 2»), το περιοδικό θα αναστείλει την κυκλοφορία του. Σ' αυτό το τεύχος (439 αριθμημένα αντίτυπα), με ένα αριθμημένο χαρακτικό της Δήμητρας Σιατερλή - το θέμα «Σιωπή» προσεγγίζουν οι: Γ. Κοντός, Κ. Α. Ρουκ, Κ. Παπαγεωργίου, Π. Κυπαρίσσης, Β. Δημητράκος, Γ. Λουκάτος, Κ. Τριανταφύλλου, Χρ. Τουμανίδης, Δ. Σεβαστάκης, Α. Ζήρας, Γ. Τζιρτζιλάκης κ.ά. Με τα κείμενα «συνομιλούν» έργα των ζωγράφων: Η. Αγγελή, Μ. Ζαχαριουδάκη, Π. Ζουμπουλάκη, Β. Καζάκου, Γ. Λαζόγκα, Μ. Μανουσάκη, Γ. Ρόρρη, Β. Σολιδάκη, Γ. Στεφανάκι κ.ά. Ακόμη, περιλαμβάνεται πολυσέλιδο αφιέρωμα στον συγγραφέα Δημήτρη Δημητριάδη.