«Οι εργάτες, οι εργαζόμενοι, οι άνεργοι, οι απόμαχοι της δουλιάς, η νεολαία, οι γυναίκες, οι μικρομεσαίοι, γενικότερα, ο λαός της Αθήνας, δεν πρέπει να παραπλανηθούν από όμορφες εκφράσεις και ευφυολογήματα που κρύβουν και ωραιοποιούν, ρετουσάρουν την πραγματικότητα». Με αυτά τα λόγια, ο Σπύρος Χαλβατζής επικεφαλής της «Συμπαράταξης για την Αθήνα» και υποψήφιος δήμαρχος της πόλης, κάλεσε τους εργαζόμενους να κρίνουν τους εκπροσώπους του δικομματισμού υποψηφίους δημάρχους Αθήνας, με βάση την πολιτική που υπηρέτησαν και υπηρετούν πιστά, μιλώντας σε συγκέντρωση που πραγματοποιήθηκε χτες στην πλατεία Μεσολογγίου στο Παγκράτι, στην οποία συμμετείχε πλήθος κόσμου. Ο Ν. Κακλαμάνης και ο Κ....