Μετά τον Κώστα Κωνσταντινίδη (τραυματίας) και τον Στράτο Αποστολάκη (τιμωρημένος) και ο νεαρός Γιάννης Γκούμας τέθηκε νοκ άουτ για τον κυριακάτικο αγώνα του Παναθηναϊκού με την Καστοριά στο Ολυμπιακό Στάδιο.
Ο ταλαντούχος μέσος δέχτηκε κλοτσιά στο μηρό και το πόδι του χτες ήταν πρησμένο, σε σημείο που να θεωρείται απίθανη η συμμετοχή του στο αυριανό παιχνίδι με τους "γουναράδες". Αν σε αυτούς προσθέσουμε τον Γιάννη Καλιτζάκη, που δε θα ρισκάρει τη συμμετοχή του, για να είναι πανέτοιμος με τον ΟΦΗ, τότε βγαίνει το συμπέρασμα ότι ο Βελιμίρ Ζάετς με το ζόρι θα συμπληρώσει 16άδα.
Στην Παιανία δοκιμάζεται εδώ και τρεις μέρες ο Αλβανός διεθνής με την Ελπίδων Τσίπι. Ο Βορειοηπειρώτης χαφ έχει αφήσει ως τώρα καλές εντυπώσεις και ίσως μείνει στον ΠΑΟ. Απόφαση θα πάρει ο Ζέκο στο τέλος της βδομάδας.