Απόψε, αρχίζει να προβάλλεται στους κινηματογράφους η πρώτη μεγάλου μήκους ταινία της Φωτεινής Σισκοπούλου "Η ζωή ενάμισι χιλιάρικο".Η ταινία προβλήθηκε με επιτυχία στο τελευταίο Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης,όπου απέσπασε τα Βραβεία σεναρίου, Α γυναικείου ρόλου, Β ανδρικού ρόλου και μουσικής. Επίσης, τιμήθηκε με τα Κρατικά βραβεία Α γυναικείου ρόλου και Β ανδρικού ρόλου και έλαβε τιμητική διάκριση από το υπουργείο Πολιτισμού.
Η ταινία, που περιγράφει την περιπέτεια ενός ανθρώπου μολυσμένου από τον ιό της δημιουργικότητας, προβάλλεται στους κινηματογράφους "Αττικόν", "Ιλιον", "Γαλαξίας", "Πτι Παλαί", "Αλεξάνδρα Καλλιθέας" και "Σινεάκ Πειραιά".