Πανηγυρίζει για δεύτερη φορά ο Σπόρτιγκ τη νίκη επί του Περιστερίου τη 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας. Η Επιτροπή Ενστάσεων της Ομοσπονδίας μπάσκετ, στην οποία είχε προσφύγει η ομάδα του Περιστερίου υποστηρίζοντας ότι με ευθύνη της χρονομέτρη του αγώνα,... κλάπηκαν 10 δευτερόλεπτα με αποτέλεσμα να μην μετρήσει τρίποντο του Αποσκίτη, απέρριψε ομόφωνα την ένσταση με ψήφους 5-0. Το βίντεο του αγώνα δε λαμβάνεται υπόψη ως αποδεικτικό στοιχείο, ενώ οι διαιτητές στο φύλλο αγώνα δεν αναφέρουν καμιά παρατυπία. Το Περιστέρι διατηρεί το δικαίωμα προσφυγής στο ανώτατο δικαιοδοτικό όργανο.