Στην Εταιρεία Ελλήνων Λογοτεχνών (Γενναδίου 8), σε συνεργασία με το λογοτεχνικό περιοδικό "Νέα Σκέψη", πραγματοποιείται σήμερα (7μμ) εκδήλωση τιμής και μνήμης του Ι. Μ. Παναγιωτόπουλου.Μιλούν: Η. Σιμόπουλος, Δ. Γιάκος, Στ. Δημούλης, Π. Τζωρτζοπούλου.Κείμενα θα διαβάσουν οι ηθοποιοί: Μαίρη Χρήστου, Τάκης Νατσούλης.Στον ίδιο χώρο τη Δευτέρα (7μμ), θα τιμηθεί η μνήμη της αγωνίστριας - χαράκτριας - λογοτέχνιδας Κατερίνας Χαριάτη - Σισμάνη.Για τη ζωή και το έργο της θα μιλήσει η φιλόλογος - συγγραφέαςΝ. Αποστολοπούλου.Θα προβληθούν ζωγραφικά έργα της. Ποιήματά της θα απαγγείλει η ηθοποιός Κατερίνα Διδασκάλου.Θα ακουστούν αποσπάσματα μελοποιημένων ποιημάτων της σε μουσική Χρ. Καταλειφού.