ΑΥΡΙΟ Ο Β' ΓΥΡΟΣ ΤΩΝ ΝΟΜΑΡΧΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ
ΨΗΦΟΣ ΚΑΤΑΔΙΚΗΣ
των αντιλαϊκών πολιτικών
- Αποστομωτική απάντηση στα ψεύτικα διλήμματα και στους πολύμορφους εκβιασμούς, καλούνται αύριο, να δώσουν οι εργαζόμενοι, στέλνοντας και δεύτερο, ακόμη πιο ισχυρό μήνυμα αποδοκιμασίας και καταδίκης της αντιλαϊκής κυβερνητικής πολιτικής.
- Ξεκάθαρη η θέση του ΚΚΕ, για λευκό, άκυρο ή αποχή, όπου ανταγωνίζονται συνδυασμοί, που υποστηρίζονται από την κυβέρνηση, τον ΣΥΝ και τη ΝΔ.
- Η αποφασιστική υπερψήφιση των αγωνιστικών, ενωτικών συνδυασμών, που υποστηρίζονται από το ΚΚΕ και άλλες δυνάμεις, αποτελεί τον μόνο τρόπο ενίσχυσης της αντίστασης του λαού, από την επομένη μέρα των εκλογών.
ΣΕΛ.
2 -
3,
5 -
11