Σαν... σίφουνας πέρασε μέσα από τη Λιβαδειά το Αίγιο και μετέτρεψε το ντέρμπι κορυφής σε... περίπατο. Η ομάδα της Αχαϊας κέρδισε 4 - 1 και έμεινε μόνη πρώτη στην κορυφή της βαθμολογίας στο νότιο όμιλο.
Στο βορρά έχουν δυο συγκάτοικους στο... ρετιρέ. Η Κοζάνη που επικράτησε του Ολυμπιακού Βόλου και η Μηχανιώνα που πήρε σπουδαία εκτός έδρας νίκη από την Κρύα Βρύση. Ας δούμε όμως αναλυτικά τα χτεσινά αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ Εθνικής.
ΝΟΤΟΣ: Λεβαδειακός - Αίγιο 1 - 4, Αχαϊκή - Αιγάλεω 0 - 1, Ατρόμητος - Αργος 2 - 0, ΕΑΡ - Αιολικός 3 - 1, Μαρκό - Ναυπακτιακός 3 - 0, Αγερσανί - Κερατσίνι 1 - 0.
ΒΟΡΡΑΣ: Πρέβεζα - Καστοριά 3 - 0, Αετός Σκύδρας - Νάουσα 0 - 0, Κρ. Βρύση - Μηχανιώνα 0 - 1, Κοζάνη - Ολυμπιακός Βόλου 3 - 1, ΑΟ Καρδίτσας - Κιλκισιακός 2 - 2, Δόξα Δράμας - Αμπελόκηποι 0 - 2.