Πρόστιμα ύψους 152.500 ευρώ επιβάλλει η Νομαρχία Πειραιά σε 4 επιχειρήσεις για διάθεση προϊόντων με τρόπο που παραπλανούσε τον καταναλωτή.
Το μεγαλύτερο πρόστιμο (120.000 ευρώ) επεβλήθη στην ΕΒΓΑ ΑΒΕΕ, επειδή προωθούσε προς πώληση το «Κρουασάν Folie soft praline» στου οποίου τη συσκευασία υπήρχε απεικόνιση σοκολάτας και φουντουκιών, ενώ χρησιμοποιούνταν μόνο αρώματα φουντουκιών και σοκολάτας.
Επίσης, επιβλήθηκαν πρόστιμα: