Πέμπτη 17 Απρίλη 2008
ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ
Στον τελικό Αρης - Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός και ο Αρης θα είναι το ζευγάρι του φετινού τελικού Κυπέλλου στο ποδόσφαιρο.

Στις χτεσινές αναμετρήσεις ρεβάνς, το απόγευμα στο Περιστέρι η ομάδα του Ντούσαν Μπάγεβιτς πέτυχε και νέα νίκη με 1-2 ύστερα από ένα ματς που είχε άγρια ομορφιά. Ολα κρίθηκαν στην επανάληψη όταν στο 77' ο Κόκε άνοιξε το σκορ, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Ιβιτς σφράγισε ουσιαστικά την πρόκριση για τους «κιτρινόμαυρους». Το γκολ της... τιμής για τον Ατρόμητο σημείωσε ο Νικολόπουλος στις καθυστερήσεις.

Στο βραδινό παιχνίδι στο στάδιο «Καραϊσκάκη», ο Ολυμπιακός επικράτησε άνετα του Θρασύβουλου με 3-1. Τα γκολ των «ερυθρολεύκων» πέτυχαν οι Κοβάσεβιτς (14'), Κωνσταντίνου (15'), Νούνιες (22'). Για την ομάδα της Φυλής μείωσε στο 33' ο Μανίκας. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Θρασύβουλος έχασε πέναλτι στο 4'.