Τα πρώτα εισιτήρια για την επόμενη φάση του Κυπέλλου, σφραγίστηκαν το Σαββατοκύριακο, με τους νοκ άουτ αγώνες της Α' φάσης (όπου συμμετέχουν ομάδες μόνο της Γ' Εθνικής).
Τα πλήρη αποτελέσματα ήταν (μ' έντονα γράμματα αναφέρονται οι ομάδες που προκρίθηκαν): Ολυμπιακός Χερσονήσου - Ζάκυνθος 1-2, Αναγέννηση Αρτας - Ρόδος 0-1, Κορωπί - Εορδαϊκός 0-0 (4-3 στα πέναλτι), Αιολικός - Λαμία 0-1, Χαϊδάρι - Θερμαϊκός 1-0, Οδυσσέας Αναγέννησης - Κεραυνός Κερατέας 3-2, Μακεδονικός - Αναγέννηση Γιαννιτσών 4-2, Βύζας Μεγάρων - Εθνικός Φιλιππιάδας 1-0, Αίας Σαλαμίνας - Ηλιούπολη 0-1, Πυρσός Γρεβενών - ΠΑΟ Αγ. Δημητρίου 0-0 (4-3 πέναλτι), Κόρινθος - Εθνικός Κατερίνης 3-0, Παναιτωλικός - Ατσαλένιος 3-0, Αιγάλεω - Παναχαϊκή 0-3, Φωστήρας - Παναργειακός 0-0 (5-4 πέναλτι), Αστέρας Ρεθύμνου - ΠΑΟ Νέων Επιβατών 1-1 (4-5 πέναλτι), Νίκη Βόλου - ΠΑΣ Πρέβεζα 2-0, Αγία Παρασκευή - Φωκικός 0-1. Η αγωνιστική ολοκληρώνεται την Κυριακή 7/9 με τον αγώνα Δόξα Δράμας - Ενωση Θράκης.