Η Συντονιστική Επιτροπή της Λέσχης Φίλων του ΚΚΕ Τορόντο οργανώνει πολιτική εκδήλωση σε συνεργασία με την ΚΟ «Νίκος Μπελογιάννης» του ΚΚ Καναδά, την οργάνωση Εθνικής Αντίστασης και την Ελληνοκαναδική Δημοκρατική Οργάνωση, την Κυριακή 23 του Νοέμβρη 2008, στις 3 η ώρα, στην αίθουσα της Ελληνοκαναδικής Δημοκρατικής Οργάνωσης στο 290 Danforth Av. Σκοπός της εκδήλωσης είναι η παρουσίαση και η ανταλλαγή απόψεων σχετικά με τις ΘΕΣΕΙΣ της ΚΕ του Κομμουνιστικού Κόμματος Ελλάδας για το 18ο Συνέδριο του Κόμματος.
Η Συντονιστική Επιτροπή καλεί τους φίλους και οπαδούς του ΚΚΕ, όλους τους εργαζόμενους, συνταξιούχους, μικροεπαγγελματίες και νεολαία να συμμετέχουν στη συζήτηση. Στις κρίσιμες στιγμές που περνάμε, η παρουσία όλων των Ελλήνων είναι απαραίτητη.