Διήμερο μαθητικό φεστιβάλ, με θέμα «Ο ελεύθερος χρόνος δεν είναι πολυτέλεια είναι δικαίωμα», διοργανώνει σήμερα και αύριο το 15μελές του Λυκείου Θρακομακεδόνων. Σήμερα προγραμματίζεται τουρνουά πινγκ - πονγκ, μπάσκετ, ποδοσφαίρου, σκάκι και τάβλι. Αύριο θα γίνει ο τελικός ποδοσφαίρου και θα ακολουθήσει συναυλία με μαθητικά συγκροτήματα. Το φεστιβάλ θα λήξει με εκδήλωση - συζήτηση για την Παιδεία στις 6.30 μ.μ. στο Πνευματικό Κέντρο Θρακομακεδόνων με ομιλητές τον Α. Καλόβουλο από την ΕΛΜΕ και εκπροσώπου του 15μελούς. Θα ακολουθήσει προβολή της ταινίας «Μάθε παιδί μου γράμματα».
Θυμίζουμε ότι μαθητικό φεστιβάλ προγραμματίζεται επίσης σήμερα στα Τρίκαλα.