Συνεχίζονται μέχρι τη Δευτέρα 28 Σεπτέμβρη οι εκλογές για την ανάδειξη νέας διοίκησης στο Συνδικάτο Οικοδόμων Ηλείας. Η μαζική και αποφασιστική συμμετοχή των εργατών, Ελλήνων και μεταναστών στις αρχαιρεσίες είναι απαραίτητη για την ενίσχυση της δράσης του συνδικάτου σε ταξική κατεύθυνση, για την ακόμα καλύτερη οργάνωση του κλάδου ενάντια στην επίθεση των μεγαλοκατασκευαστών και μεγαλοεργολάβων. Από τις 23 μέχρι τις 28 Σεπτέμβρη οι εκλογές θα διεξαχθούν στον Πύργο.