Στις 29/10 ανεβαίνει στο «Θέατρο Τέχνης Καρόλου Κουν» - Υπόγειο το έργο «Τα μάτια τέσσερα» του Γιάννη Τσίρου, σε σκηνοθεσία Κωνσταντίνου Αρβανιτάκη. Σκηνικά - Κοστούμια: Ελένη Μανωλοπούλου. Ηχος - Βίντεο: Μάνος Χασάπης. Παίζουν: Αλίκη Αλεξανδράκη, Βαγγελιώ Ανδρεαδάκη, Μυρτώ Αυγερινού, Κλέων Γρηγοριάδης, Δημήτρης Καμπερίδης, Βασίλης Κολοβός, Ερρικα Μπίγιου, Γιώργος Πυρπασόπουλος.
Μετά την περσινή επιτυχία «Το σπίτι της κούκλας» του Ιψεν, σε σκηνοθεσία του Κωστή Καπελώνη, ανεβαίνει στο θέατρο «STUDIO Μαυρομιχάλη» (29/10 - 10/1/ 2010, κάθε Πέμπτη και Παρασκευή, 9 μ.μ). Mετάφραση: Ερρίκου Μπελιέ, σκηνικά - κοστούμια: Ανδρέα Σαραντόπουλου, μουσική: Βασίλη Μπαμπούνη. Παίζουν: Κωνσταντίνος Συράκης, Δέσποινα Πόγκα, Μαρία Μακρή, Δημήτρης Οικονομίδης, Αγγελος Κεχαγιά.
Η ομάδα «Bewitched», μετά την επιτυχία της παράστασης «Secret Room»,στο θέατρο «Ράγες» το Μάρτιο 2009, σε κείμενο - σκηνοθεσία Γιώργου Δανέζη, παρουσιάζει στο «Θέατρο του Ηλιου» το «δεύτερο» μέρος του πειράματος, το νέο ψυχολογικό θρίλερ «Secret Room Reloaded», σε κείμενο Μαρίνας Κουλούρη και σκηνοθεσία Γιώργου Δανέζη (30/10 - τέλος Δεκέμβρη). Παίζουν: Γιώργος Δανέζης, Κατερίνα Δημητρόγλου, Μυρτώ Καμηλάκη, Γιώργος Λούντζης, Κάλλι Μαυρομάτη, Νίκος Παναγιωτόπουλος, κ.ά.