Με μια μεγάλη περιοδεία κλείνει φέτος η αυλαία της συναρπαστικής σαραντάχρονης διαδρομής των «Scorpions». Η παγκόσμια περιοδεία «Get your Sting and Blackout», που ξεκίνησε τον περασμένο Μάη από τη Γερμανία, είναι η τελευταία ευκαιρία για τους φίλους του συγκροτήματος να δουν τους θρυλικούς «Σκορπιούς» ζωντανά στη σκηνή. Το ελληνικό κοινό θα ζήσει το τελευταίο live του θρυλικού συγκροτήματος, στις 6 Οκτωβρίου, στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας. Το συγκρότημα υπόσχεται μια βραδιά πλημμυρισμένη από τις δυνατές μπαλάντες του («Still Loving You», «Holiday», «When the Smoke is Going Down» κ.ά.), αλλά και από τους ροκ ύμνους όπως το «Rock You Like a Hurricane», «Blackout» κ.ά. Τη συναυλία θα ανοίξουν οι Firewind. Την ολοκλήρωση της περιοδείας θα διαδεχθεί το 2011 η κυκλοφορία dvd με στιγμιότυπα από αυτήν. H προπώληση των εισιτηρίων έχει ήδη αρχίσει.