07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Το βήμα του Καραγκιόζη
07.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Διάφορα κινούμενα σχέδια
09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.20 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ
16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
17.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι
17.30 2η ΜΑΤΙΑ Ανασκόπηση των σημαντικότερων γεγονότων της βδομάδας
18.30 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Ενα ταξίδι στο πολύμορφο και πολύτροπο ανθρώπινο τοπίο της παραδοσιακής μουσικής και της λαϊκής παράδοσης, με συνταξιδιώτη τον Αλέξανδρο Λαμπρίδη
19.30 ΣΤΑ ΕΔΡΑΝΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ Τα σημαντικότερα της κοινοβουλευτικής δραστηριότητς, με τον Κώστα Ψωμιάδη
20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.30 ΑΠΟΣΤΟΛΗ Ξένη σειρά (6ο)
22.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Με μουσική, τραγούδι, χορό, θέατρο
23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
08.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
10.00 ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΒΥΖΑΝΤΙΟΥ (Ε)
10.30 ΜΕDΙΤΕRRΑΝΕΟ (Ε)
11.00 ΑΚΟΛΟΥΘΩΝΤΑΣ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΣΗΜΑΔΙΑ (Ε) «Στην Καππαδοκία»
11.30 ΣΕ ΗΧΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ (Ε) «Γιώργος Χατζημελάκης»
12.00 ΟΙ ΘΗΣΑΥΡΟΙ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΦΥΣΗΣ «Οικόσιτα ζώα σε ένα κόσμο που αλλάζει»
12.30 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ
13.30 ΕΛΛΗΝΕΣ ΓΕΛΟΙΟΓΡΑΦΟΙ (Ε) «Γ. Λογοθέτης»
14.00 ΑΡΧΑΙΑ ΗΠΕΙΡΟΣ (Ε) «Ρωμαϊκή κατοχή - ανασκαφές»
15.00 ΣΑΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙ (Ε) «Η παλαίστρα του δρόμου»
16.00 ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ (Ε)
17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενα ασύλληπτο κορόιδο»
18.30 ΣΑΝ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΠΟΥ ΑΝΑΠΝΕΩ - ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ (Ε)
20.00 ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΟΝ ΑΡΗ (Ε)
21.00 Η ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ «Το βλέμμα του φιδιού»
23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
23.40 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)
24.00 ΔΙΑΒΟΛΙΚΑ ΜΥΑΛΑ (Ε)
01.00 ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ (Ε) «Εγκλημα 360: Θανάσιμο ραντεβού»
06.00 ΟΚΤΩ ΗΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε) «Παχυσαρκία»
07.00 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ
10.00 ΝΤΑΓΚ
11.00 ΗΡΑΚΛΗΣ
12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
12.30 Ο ΜΙΚΙ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ
13.00 ΠΑΠΙΟΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ
13.30 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ DISNEY «Στιτς: η ταινία»
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.00 ΣΤΑ ΑΚΡΑ (Ε) «Ντίνα Κώνστα - Ηλίας Λογοθέτης»
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
18.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΩΝ ΘΕΩΝ (Ε) «Αθηνά και Αφροδίτη»
19.15 PRE GAME
19.30 SUPER LEAGUE - ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ «SKODA Ξάνθη - Ολυμπιακός»
21.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μεγαλειοτάτη κυρία Μπράουν»
24.00 HISTORY CHANNEL (Ε) «Το Σύμπαν: Νεκρά άστρα»
-- Στις 24.00, πεντάλεπτο δελτίο ειδήσεων
07.00 ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ «Χέλια κάτω από βράχους»
08.00 Η ΔΙΑΣΩΣΗ ΤΗΣ ΑΦΡΙΚΑΝΙΚΗΣ ΤΣΙΤΑ
08.30 ΕΝΑΣ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟΣ ΑΓΝΩΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
09.00 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ
10.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ
12.00 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ
15.00 ΜΕΘΟΡΙΟΙ ΔΡΟΜΟΙ
16.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ξεριζωμένη γενιά»
18.30 ΜΗΤΕΡΑ ΤΕΡΕΖΑ ΤΗΣ ΚΑΛΚΟΥΤΑ - ΚΑΘΟΔΗΓΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΘΕΟΥ
20.30 ΓΙΝΕ ΕΝΑ ΜΕ ΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ «Αγρια σκυλιά»
21.30 ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΑΓΡΙΑ ΑΦΡΙΚΗ «Αετός»
22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο λουστράκος»
00.30 ΧΡΥΣΗ ΟΘΟΝΗ Αφιέρωμα: «Αμερικανικές τοιχογραφίες εποχής»: «The Life Aquatic with Steve Zissou»
02.30 Η ΕΚΣΤΡΑΤΕΙΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ
03.30 Ο ΠΥΡΓΟΣ ΤΗΣ ΒΑΒΕΛ
04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
04.40 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ (Ε)
06.30 ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ - Ο ΕΛΛΗΝΙΣΤΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΣΙΑ (2ο)
06.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (E)
07.00 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)
08.00 ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΨΕΜΑ (Ε)
09.00 ΛΟΛΑ (Ε)
10.00 ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ (Ε)
11.00 40 ΚΥΜΑΤΑ (Ε)
12.00 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε)
13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
13.25 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)
14.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κόρη του προέδρου»
16.50 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.00 HOW I MET YOUR MOTHER
18.00 SAMANTHA WHO?
19.00 WIPE OUT (Ε)
20.00 ANT1 NEWS
21.00 TOP CHEF Πρεμιέρα
23.00 ΟΛΑ 11+
01.00 ANT1 NEWS
01.10 ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΟΧΘΗ (Ε)
02.10 ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΝΑ (Ε)
03.10 SUPER ΜΠΑΜΠΑΣ (Ε)
04.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
04.45 MOBILE FUN
05.00 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
06.00 ΧΟΡΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ (Ε)
07.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)
08.00 ΘΑ ΣΕ ΔΩΣ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)
09.00 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)
10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.15 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ
15.15 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ
16.15 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ
16.45 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
16.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι άγγελοι του Τσάρλι: Δράση πέρα από τα όρια»
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ
21.00 ΑΛ ΤΣΑΝΤΙΡΙ ΝΙΟΥΖ (Ε)
23.00 BIG BROTHER
24.00 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)
01.15 ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΟΥ ΜΠΕΚΑ (Ε)
02.15 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε)
03.15 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ
03.30 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ (Ε)
06.00 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
12.30 HIT PARADE Μουσική εκπομπή
13.00 TV WEEKEND
16.15 ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ
18.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 LIFESTYLE
22.00 ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ - Best of
23.45 ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΑΥΤΙΑ
01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το κυνήγι του δολοφόνου»
05.00 ΗΡΑΚΛΗΣ Σειρά περιπέτειας
06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)
07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ
10.00 ΡΑΤΤΥ, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)
12.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)
16.15 MASTER CHEF (Ε)
17.10 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ
17.15 FIFTY - FIFTY Πρεμιέρα
18.00 ΟΙ ΚΗΠΟΥΡΟΙ ΤΟΥ MEGA Πρεμιέρα
19.00 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ Πρεμιέρα
20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.00 MONEY DROP Πρεμιέρα
22.30 MASTER CHEF
23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ντεσπεράντο»
00.50 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ
01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)
02.45 WORLD SERIES OF POKER
03.45 ΓΗ ΚΑΙ ΟΥΡΑΝΟΣ (Ε)
04.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
05.10 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)
06.00 ΣΟΥΠΕΡΜΑΝ, ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΝΙΟΤΗΣ Νεανική σειρά φαντασίας
07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «YU-GI-OH», «Ζορό: Η νέα γενιά», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Ο Λάζλο στην κατασκήνωση», «Οι μπόμπιρες του 402», «Ντόρα, η μικρή εξερευνήτρια», «Angel's friends», «Lazy town», «Σούπερ Looney Tunes», «Ben 10: Alien Force», «Μπομπ ο σφουγγαράκης», «Xiaolin showdown», «Sylvester and Tweety mysteries»
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η απαγωγή του γιού»
15.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ
16.45 GOSSIP GIRL
17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.50 ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
18.50 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ
19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ηλίθιος και ο πανηλίθιος»
23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Shoot 'Em Up»
01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο επίμονος κηπουρός»
03.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο στρατιώτης»
12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά
14.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
14.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ
14.30 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
15.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
15.20 ΓΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ Αγροτική εκπομπή
16.00 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ
16.55 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
17.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ
19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
19.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
21.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ
00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
02.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ