Με νέες στάσεις εργασίας, αλλά και απεργίες συνεχίζουν σήμερα και τις επόμενες μέρες τις κινητοποιήσεις τους οι εργαζόμενοι στις αστικές συγκοινωνίες. Ωστόσο, με ευθύνη των συνδικαλιστικών πλειοψηφιών, δε γίνονται ενιαίες κινητοποιήσεις σε όλες τις συγκοινωνίες, παρά επιλέγονται διαφορετικές ώρες και μορφές, αποδυναμώνοντας έτσι την πάλη των εργαζομένων. Και βέβαια, το περιεχόμενο που επιχειρούν να δώσουν στις κινητοποιήσεις δε θίγει στο ελάχιστο την πολιτική που προωθεί η κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ.
Χτες πραγματοποιήθηκαν στα περισσότερα ΜΜΜ γενικές συνελεύσεις και ταυτόχρονα στάσεις εργασίας. Το πρόγραμμα κινητοποιήσεων διαμορφώθηκε ως εξής:
Να σημειωθεί ότι στα μπλε λεωφορεία, στα τρόλεϊ και τον ηλεκτρικό έχει αποφασιστεί τις μέρες που γίνονται στάσεις εργασίας η μετακίνηση των επιβατών να είναι δωρεάν από 5-8 π.μ.