07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Η μεταμόρφωση του Καραγκιόζη
08.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Ο Πινόκιο και το χρυσό κλειδί
09.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Με το Τσίρκο ΜΕΝΤΡΑΝΟ
10.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Δρόμοι της θάλασσας» με Γ. Καλκάνη, Δ. Παπαγεωργίου, Β. Βουγιουκλή
11.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ενα οδοιπορικό στη «Γειτονιά των θεών», την Πλάκα
11.35 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Χορευτικά Δ. Περάματος - Λιγκιάδες
12.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Χορευτικά τμήματα πολιτιστικού συλλόγου ΛΑΚΩΜΑΤΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
13.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ... Με γεωργιανά μπαλέτα
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.20 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Ο χοντρός» (1ο)
16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
17.30 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τσίρκο» (1ο)
18.30 ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Ο Πάρης Μήτσου μας μεταφέρει στις «ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ», όπου το καλό τραγούδι με τους Δημήτρη Κοντογιάννη, την Κατερίνα Κόρου, την Αρετή Κετιμέ μας περιμένει
20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.20 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο λακές του Κάιζερ»
23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
07.15 ΚΟΚΚΙΝΟ - ΚΙΤΡΙΝΟ - ΜΠΛΕ (Ε)
08.00 ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ «Ειρήνη» του Αριστοφάνη (Α' μέρος)
08.30 ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΤΗΣ ΧΙΓΚΛΙΤΑΟΥΝ
09.30 ΤΟ ΤΣΙΡΚΟ ΤΗΣ ΤΖΟ ΤΖΟ
10.00 ΜΗΛΑ ΜΟΥ ΠΡΑΣΙΝΑ
11.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ
13.00 Η ΤΕΤΡΑΣ Η ΞΑΚΟΥΣΤΗ (Ε)
14.00 ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ (Ε)
15.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εξω οι κλέφτες»
17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΟΣΜΗΜΑ
17.30 ΒΑΔΙΖΟΝΤΑΣ ΣΤΗ Β' ΧΙΛΙΕΤΙΑ - ΚΑΡΥΕΣ/ ΠΡΩΤΑΤΟ (Ε)
18.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το χρονικό της Νάρνια: Πρίγκιπας Κασπιάν»
20.00 ΤΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΛΙΣΑΒΟΝΑΣ
21.00 ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΧΑΡΗ ΚΑΙ ΠΑΝΟΥ ΚΑΤΣΙΜΙΧΑ (Ε)
23.00 ΜΙΚΡΗ ΟΘΟΝΗ - ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ «Μπαγιαντέρα»
06.00 ΛΥΚΕΙΟ ΕΛΛΗΝΙΔΩΝ (Ε)
08.15 ΗΧΟΙ ΚΑΙ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΑΣΧΑΛΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΝΟΙΞΗΣ (Ε)
09.30 ΘΕΑΤΡΟ ΔΟΡΑ ΣΤΡΑΤΟΥ (Ε)
11.30 ΕΤΣΙ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ (Ε) «Πάσχα στη Σαντορίνη»
12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
12.30 ΟΙ ΠΑΡΕΕΣ ΓΡΑΦΟΥΝ ΙΣΤΟΡΙΑ «Η παρέα της Ανάστασης»
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.00 ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ (Ε)
17.00 ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ (Ε)
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
18.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Της κακομοίρας»
20.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗ ΜΑΓΙΑ «Πάσχα στην Αιθιοπία»
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
22.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ «Αφιέρωμα στη Βίκυ Μοσχολιού»
23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι πειρατές της Καραϊβικής: στο τέλος του κόσμου»
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)
07.00 ΠΑΠΑΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΕΑΡΙΝΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΣΤΑΣΙΜΟΣ
08.00 Η ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΣΤΗ ΡΩΣΙΑ
09.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)
10.00 ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ
12.00 ΤΑ ΠΑΣΧΑΛΙΑΤΙΚΑ ΛΑΓΟΥΔΑΚΙΑ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 ΘΕΑΤΡΟΥ ΦΩΣ (Ε)
15.00 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ «Κύπρος»
19.00 ΓΙΟΡΤΗ ΣΤΗ ΒΕΝΕΤΙΑ 2003
20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μπετόβεν και μπουζούκι»
22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι αρχάριοι»
01.00 ΘΑ ΣΠΑΣΩ ΚΟΥΠΕΣ... ΚΑΙ ΠΟΤΗΡΑΚΙΑ
02.30 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ (Ε)
03.30 ΠΑΣΧΑ ΣΤΗ ΣΚΙΑΘΟ (Ε)
05.00 Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ
06.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε) «Πάσχα στην Πάργα»
06.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι μικρές μπαλαρίνες»
08.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Miss Potter»
10.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ
12.00 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Shrek»
15.20 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)
17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.50 ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ
21.00 DANCING WITH THE STARS: THE SHOW
24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας υπέροχος άνθρωπος»
02.40 ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ (Ε)
03.40 STEPS (Ε)
04.40 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
06.00 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ (Ε)
07.30 ΕΡΩΤΑΣ ΜΕ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΟΓΑ (Ε)
08.00 ΜΗ ΜΑΔΑΣ ΤΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)
09.00 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)
10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.10 STARS SYSTEM
15.10 Ο ΠΑΡΑΜΥΘΕΝΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ Ντοκιμαντέρ
16.00 ΚΟΥΝΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΟΥΡΑ
16.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
16.50 ΟΙ ΣΤΥΛΟΒΑΤΕΣ ΤΗΣ ΓΗΣ Γ' μέρος
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 JAMIE'S GREAT ITALIAN ESCAPE Εκπομπή μαγειρικής
21.00 ΟΙ ΣΤΥΛΟΒΑΤΕΣ ΤΗΣ ΓΗΣ Δ' μέρος
23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μικροί σωτήρες»
01.00 ΤΑ ΙΣΙΑ ΑΝΑΠΟΔΑ Μουσικό πρόγραμμα
03.45 ΟΙ ΣΤΥΛΟΒΑΤΕΣ ΤΗΣ ΓΗΣ Δ' μέρος
05.45 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)
06.25 ALTER KIDS
12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.00 TV WEEKEND
16.15 ΤΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ
18.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αστυνόμος Σαΐνης 2»
22.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η συνομωσία»
01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο θησαυρός του Αγίου Πέτρου»
06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)
08.15 ΧΑΪ ΡΟΚ (Ε)
10.15 ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)
11.30 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)
12.50 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ: ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΖΩΙΔΑΚΗ Μουσική εκπομπή
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.50 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΠΑΣΧΑΛΗ ΤΕΡΖΗ: ΔΥΟ ΝΥΧΤΕΣ ΜΟΝΟ
17.15 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)
18.15 FIFTY FIFTY
19.00 FOOD AND THE CITY (Ε)
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι ήρωες του δάσους»
22.45 ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ (Ε)
00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Loser»
02.30 ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ (Ε)
03.15 Ο ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ ΤΗΣ ΟΜΙΧΛΗΣ (Ε)
04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)
06.15 ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ
07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Yu-Gi-Oh», «Urban Vermin», «Σούπερ Looney Tunes», «Πανδώρα και Πλάτωνας, τα φραουλόπουλα», «Go Diego go!», «Angel's friends», «Lazy town», «Power Rangers: Operation overdrive», «Ο Ιάσονας και οι θεοί του Ολύμπου», «Μπομπ ο σφουγγαράκης», «ΒΕΝ 10: Alien Force» «Οι περιπέτειες του Μαξ», «Σκούμπι Ντου», «Monster High»
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ασπονδοι εραστές»
15.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μεγάλη των μπάτσων σχολή»
17.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Top gun»
19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «Πού πας, ρε Γιωργάκη, με τέτοιον καιρό;»
23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια γυναικάρα για τον μπαμπά»
01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κατάσκοπος κατά λάθος»
03.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γιατί ερωτεύονται οι ηλίθιοι»