Η εξέταση των εφέσεων του Ηρακλή και του Πανιωνίου, για τη χορήγηση άδειας συμμετοχής στο νέο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας, ολοκληρώθηκε, με τους υπεύθυνους των δύο ομάδων να αποχωρούν γεμάτοι αισιοδοξία για την τελική έκβαση της υπόθεσης. Αξιοσημείωτο είναι ότι η εξέταση της υπόθεσης του Ηρακλή διήρκεσε περίπου τέσσερις ώρες, ενώ αντίθετα αυτή του Πανιωνίου μόλις μισή ώρα. Την ίδια ώρα έξω από τα γραφεία της ΕΠΟ βρίσκονταν αστυνομικές δυνάμεις και περίπου 30 οπαδοί του Ηρακλή, οι οποίοι με συνθήματα ζητούσαν την αδειοδότηση της ομάδας τους. Πλέον αναμένεται η απόφαση της Δευτεροβάθμιας. Σήμερα ενδεχομένως να βγει η απόφαση για τον Πανιώνιο και μέχρι το τέλος της εβδομάδας για τον Ηρακλή.