Αυτές τις μέρες γίνονται ακόμα οι εξής εκδηλώσεις:
ΛΟΥΤΣΑ, στο γηπεδάκι Βραυρώνας, με θέμα τα προβλήματα των μαθητών και την πάλη ενάντια σε όλα τα ναρκωτικά. Θα μιλήσει ο Σωτήρης Αγγελόπουλος, μέλος του ΚΣ της ΚΝΕ. Θα γίνουν τουρνουά μπάσκετ 3X3, ομιλία, βιντεοπροβολές και συναυλίες.
ΑΘΗΝΑ, στις 7 μ.μ., στο πάρκο Γουδή. Θα μιλήσει ο Πέτρος Μαρκομιχάλης, μέλος του ΚΣ της ΚΝΕ. Θα γίνουν: Αναδρομή στην ιστορία και τη σημασία του Φεστιβάλ, συναυλία μαθητικού συγκροτήματος, αφιέρωμα στο εργατικό - λαϊκό τραγούδι.
ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ, στις 8 μ.μ., στην κεντρική πλατεία. Θα μιλήσει ο Γ. Παντελίδης, μέλος του ΚΣ της ΚΝΕ. Θα παίξουν μαθητικά συγκροτήματα και θα παρουσιασθεί αφιέρωμα στον Νίκο Ξυλούρη.
ΕΛΕΟΥΣΑ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ, στις 8 μ.μ., στο παλαιό δημαρχείο, αφιέρωμα στον ηρωικό απεργιακό αγώνα των χαλυβουργών και τους ταξικούς αγώνες που αναπτύχθηκαν σε τοπικό επίπεδο.
ΕΛΕΥΣΙΝΑ, στις 7 μ.μ., στην Πλατεία Λαού (Ελευθερίου Βενιζέλου και Πίνδου). Θα μιλήσει ο Βαγγέλης Μαρούπας, μέλος του Γραφείου του ΚΣ της ΚΝΕ. Θα γίνει συναυλία με το συγκρότημα «Bad in bed» και βιβλιοπαρουσίαση του έργου «Ο βασιλιάς άνθρακας».