Συνεχίζονται οι εκλογές για τα Συμβούλια Διοίκηση που προβλέπει ο νόμος - πλαίσιο, οι οποίες γίνονται μόνο ηλεκτρονικά...
Χτες έγιναν εκλογές με ηλεκτρονική ψηφοφορία στο Πανεπιστήμιο Πειραιά.
Προχτές δεν έγιναν εκλογές με κάλπη στο Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου, μετά από κινητοποίηση φοιτητών. Είναι προγραμματισμένες να επαναληφθούν σήμερα, ενώ οι φοιτητές ετοιμάζουν νέα κινητοποίηση. Σε περίπτωση που δε γίνουν οι εκλογές θα ακολουθήσει ηλεκτρονική ψηφοφορία.
Στο Πανεπιστήμιο Αθήνας συνεχίστηκαν χτες και ολοκληρώνονται σήμερα οι εκλογές με ηλεκτρονική ψηφοφορία, μετά τις παρατάσεις που δόθηκαν, ενώ έληξε χτες, η κατάληψη στο server του ιδρύματος.