Στα δικαστήρια σύρονται σήμερα Τρίτη 14 Μάη, τα εννιά μέλη της διοίκησης του 2006 του Εξωραϊστικού Εκπολιτιστικού Συλλόγου Σεπολίων «Η Αναγέννηση», κατηγορούμενοι από τον ΟΣΕ για «παρακώληση συγκοινωνιών». Ο λόγος είναι ότι αγωνίστηκαν να γίνει υπόγειος ο προαστιακός. Σημειωτέον ότι οι κάτοικοι και μαζικοί φορείς της περιοχής προσέφυγαν για το θέμα στο ΣτΕ και δικαιώθηκαν καθώς το δικαστήριο έβγαλε απόφαση ο προαστιακός να υπογειοποιηθεί τουλάχιστον στα τμήματά του που διέρχονται από Σεπόλια και Κεραμικό.