-- Σήμερα Σάββατο, στις 8.30 μ.μ. σε συγκέντρωση στην πλατεία Στυλίδας θα μιλήσει ο Τ. Χρονάς, στέλεχος του Κόμματος.
-- Αύριο Κυριακή στην πλατεία της Γιαννιτσούς εκδήλωση από την ΚΟΒ Μακρακώμης με θέμα «95 χρόνια ΚΚΕ». Θα μιλήσει ο Χρ. Πάσουλας, στέλεχος του Κόμματος.
-- Εκδήλωση με θέμα «Πολιτικές εξελίξεις και η πρόταση του ΚΚΕ για διέξοδο από την κρίση προς όφελος του λαού» διοργανώνει η ΚΟ Δεσκάτης του ΚΚΕ αύριο Κυριακή, στις 11.30 π.μ., στην αίθουσα του Δημαρχείου Δεκάτης Γρεβενών. Θα μιλήσει ο Μ. Καραμπατζιάς, μέλος του Γραφείου Περιοχής Δυτικής Μακεδονίας του ΚΚΕ.