ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ |
Στις 30 Μαΐου συμπληρώνονται 2 χρόνια από τότε που «έφυγε» από κοντά μας ο αγαπημένος μας σύντροφος ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ. Ο Μιχάλης γεννήθηκε το 1937 στο χωριό Βάστα της Αρκαδίας. Οργανώθηκε στη Νεολαία της ΕΔΑ το 1961. Λίγα χρόνια μετά, το 1968, σε συνθήκες ακόμα παρανομίας, έγινε μέλος του ΚΚΕ. Την περίοδο της χούντας συνελήφθη από την Ασφάλεια και κρατήθηκε στην έδρα της στην οδό Μπουμπουλίνας. Είχε πολύχρονη και ανιδιοτελή προσφορά στο κίνημα και το Κόμμα από διάφορες θέσεις. Υπήρξε για χρόνια δραστήριο μέλος της Ομοσπονδίας Λογιστών. Ηταν μέχρι το τέλος δραστήριο μέλος του Κόμματος στην ΚΟΒ Βριλησσίων. Στη μνήμη του προσφέρουμε 700 ευρώ για την ενίσχυση του ΚΚΕ.
Η σύζυγος Μαρία Κουλούρη
Τα παιδιά του Γιάννης Κουλούρης, Ιουλία Καλαμπαλίκη, Κρίστυ Κουλούρη