Προβάδισμα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κατηγορίας «Μιστράλ» που διεξάγεται στη Βάρκιζα, έχει πάρει ο αθλητής του ΝΑΟΒΒ Α. Χρυσοχού, με 5β.π., μετά από τέσσερις ιστιοδρομίες. Πίσω του ακολουθούν οι Β. Κοκκαλάνης (2ος, 13β.π.), Λι Λακ Σαν (Χονγκ Κονγκ, 3ος, 15β.π.), Γ. Φράγκος (4ος, 16β.π.), Χο Τσι Χο (Χονγκ Κονγκ, 5ος, 18β.π.), και Μοτοκάζου Κένιο (Ιαπωνία, 6ος, 22β.π.). Σημειώνεται ότι στους συγκεκριμένους αγώνες, παίρνουν μέρος και ξένοι αθλητές.